trans

Światłoczuła lakier

Lakier, który zmienia kolor w świetle
Są wyjątkowe i eksperymentalne produkty Cromas podjęła decyzję o commercilize powodu dużego popytu. Pierwsza fotoczułą barwniki były stosowane przemysłowo do okularów z soczewkami w celu zmniejszenia natężenia światła z słońca.
W sektorze lakierów są one używane do dekoracji z dobrym skutkiem, ale w szczególności tymczasowe, ponieważ pigmenty nie wysoką odporność na bezpośrednie działanie promieni słonecznych, gdzie można uzyskać większą zmianę. Zmiana może być zmuszony do wnętrza z jasnego drewna lub innego źródła UV.
Przejście od wewnętrznego do zewnętrznego zmianie koloru lakieru fotoczułego łącznie ponad 1 jest-3 sekund, w zależności od tego, jak dużo światła jest obecny i całkowicie odwracalne w ciągu 5-15 sekund.
Z dobrym skutkiem dla eksponatów, stoiska wystawowe, meble i przedmioty, gdzie na przykład pojawiają się pierwsze pisma lub logo niewidoczne w świetle, a potem magicznie na pierwszym planie.
Kolory, jeśli widoczne w pomieszczeniu, pod neon pojawiają zasadniczo bezbarwne, z silnym zmiany, które mogą mieć wpływ na kolorowym tle, czy też nie, największą zmianą jest osiągnięty, jednak z białym tłem.
Dostępne kolory:

Bezbarwny → Rosso
Bezbarwny → Blu
Bezbarwny → Giallo
Aby uzyskać informacje na temat dostępnych kolorów w magazynie proponujemy skontaktować się z nami

Do zastosowań w przemyśle tekstylnym i skórzanym możemy również past pigmentowych na bazie rozpuszczalnika lub koncentrat pigmentu z disperdent w fazie stałej do zastosowania w aplikacjach opartych na wodzie wałka lub natryskowo.
Produkty są przeznaczone tylko do użytku wewnątrz pomieszczeń, na zewnątrz pokazują krótki czas trwania w czasie, a także nie może być chroniona przeciw UV przejrzyste, ponieważ tracą one zdolność do zmiany koloru.
W celu umożliwienia oceny skutków oraz dla małych powierzchni Zestaw testowy produkt jest dostępny, dla informacji, prosimy o kontakt z nami.
Efekt można układać z zastosowaniem starterów na:
- Drewno
- Metali (żelaza, aluminium, mosiądzu, itp ...)
- tworzywa sztuczne (ABS, ABS-PC, itp ...)
- Szkło
- Wersja dotyczy ścian wewnętrznych

Więcej informacji na temat zjawiska fotochromizm powinien odwiedzić poniższe linki:
Fotochromizm
pac.iupac.org
Spiropyran